این قسمت برای سفارش طراحی سایت ٬ برای کسانی آماده شده که قصد دارند تازه اقدام به ایجاد یک سایت یا وبسایت  کنند.

 
قدم اول :دامنه با نام سایت

اول باید مطابق نام کسب و کار یا شغل یا فروشگاه خود یک اسم انگلیسی انتخاب کنید٬این اسم انگلیسی همان دامنه یا Domain یا نام سایت شما است که آنرا در تبلیغات خود اعلام و حتی بر روی کارت ویزیت نیز قرار می دهید و ضمنا در گوگل هم مشتریان با کلیک بر روی آن وارد سایت شما می شوند.بطور مثالنام سایت ما من ایرانی می باشد :

www.manirani.ir

یا هر نام دیگری.در قدم اول توصیه می کنیم نام دامنه سایت خود را کوتاه انتخاب کنید،اگر امکان ثبت نبود می توانید به هر حالت دیگر دامنه خود را انتخاب کنید و مجددا می گوییم که انتخاب نوع نام سایت اجباری نیست و گاها مشاهده کرده ایم که دامنه سایت هیچ ارتباطی با نوع فعالیت خود سایت نداشته است.

نکته دیگر اینکه نوع دامنه  در سرعت و کیفیت کار سایت هیچ تفاوتی ندارند٬دامنه com. استفاده شرکتی و تجاری دارد و باز هم می توانید بجای این دامنه از ir. استفاده کنید چرا که در کشور ما به نسبت دامنه های com. دارای اعتبار بیشتری هستند چرا ٬‌ چون این دامنه در دنیا به نام ایران ثبت شده است.

اگر دامنه آزاد باشد  می توانید آنرا به ما سفارش دهید اما اگر آزاد نباشد یعنی دامنه توسط دیگران ثبت شده است و می بایست نام دیگری انتخاب کنید.

 

در من ایرانی هزینه خرید دامنه ir برای سال اول رایگان می باشد و هزینه از شما گرفته نمی شود 
 
قدم دومهاست یا فضا

فضایی مجازی شبیه به درایو سیستم شماست که اطلاعات طراحی سایت شما در آن قرار میگیرند و موجب نمایش در سطح اینترنت می شود.دقت نمایید برای اینکه اطلاعات سایت شما در اینترنت دیده شود تنها ثبت دامنه کافی نیست و حتما باید فضای طراحی سایت نیز داشته باشید.هزینه فضا و هاست در تمامی شرکت ها متفاوت است و فاکتورهای گوناگونی در قیمت آن موثر است.من ایرانی جهت فضا و هاست اولیه ای که برای مشتری در نظر گفته می شود هزینه ای دریافت نخواهدکردو بعنوان هدیه در نظر گرفته شده است.

قدم سومبررسی نیازها

در این قسمت شما می بایست با توجه به نیازهای خود و کسب و کار خود آیتم هایی را که قصد دارید در سایت شما قرار گرفته و طراحی شوند انتخاب نمایید٬اگر قصد دارید یک فروشگاه داشته باشید بدانید که سایت های فروشگاهی تحت اینترنت دارای امکانات متفاوتی هستند و همین امکانات بر روی قیمت نهایی کار شما تاثیر خواهد گذاشت.

هر سایت با توجه به نیازهای مدیریتی و مجموعه ی شما میتوانند امکانات متفاوتی را داشته باشد که این قیمت طراحی سایت شما با توجه به همین امکانات بالا و پایین خواهد شد.بطور مثال یک سایت شرکتی می تواند امکانات زیر را داشته باشد :

 1. صفحه مربوط به درباره ما
 2. صفحه مربوط به تاریخچه شرکت
 3. صفحه مربوط به تماس با شرکت شامل آدرس شرکت و آدرس دفتر مرکزی، شماره تماس، دورنگار، رایانامه (ایمیل) و فرم تماس سریع
 4. صفحه مربوط به لیست محصولات شرکت به همراه تصاویر محصول و توضیح در مورد آن ها و در صورت لزوم درج قیمت محصولات
 5. صفحه مربوط به امور نمایندگان شرکت و شرایط واگذاری نمایندگی
 6. صفحه مربوط به گارانتی و درج شرایط گارانتی محصولات شرکت
 7. صفحه مربوط به راهنمای استفاده از محصولات
 8. صفحه مربوط به پشتیبانی و پاسخ به سوالات مشتریان و بازدیدکنندگان سایت
 9. صفحه مربوط به امور سهام داران شرکت
 10. صفحه مربوط به اخبار شرکت
 11. درج امکان نظرسنجی در مورد محصولات شرکت
 12. قرار دادن گالری تصاویر از محیط شرکت و محصولات
 13. میتوان امکان سفارش آنلاین محصول را برای مشتری قرار داد

پس میبایست برای تعیین قیمت و هزینه سایت حتما نیازها و موارد لزوم را در نظر بگیرید.

 

 
قدم چهارمگرافیک و ظاهر سایت

پس از طی شدن مراحل اول تا سوم نوبت به زیبایی و ظاهر سایت شما می رسد که مهمترین قسمت آن است٬این مورد نیز کاملا منطبق بر سلیقه شما می باشد٫گرافیک سایت در جذب و نگه داشتن مشتری امری بسیار مهم است چرا که آنقدر می بایست ظریف و مرتبط باشد تا موجب اذیت شدن چشم بازدیدکننده نگردد٬خوشبختانه تیم گروه طراحی سایت من ایرانی دارای طراحان و گرافیست های حرفه ای و اصلا نگران نباشید که با گرافیک آشنا نیستید چرا که این امر نیز توسط تیم طراحی منایرانی بخوبی انجام می گیرید.

 

قدم پنجمپشتیبانی

از طراحی سایت مهمتر پشتیبانی آن است٬ما در زمینه پشتیبانی مشتریان خود قدمهایی را برداشته ایم٬مشتریان ما  به سامانه درخواست و پیگیری ٬‌ مرکز آموزش ویژه ٬ مرکز دانلود دسترسی خواهند داشت و تمامی اطلاع رسانی های پشتیبانی از طریق سامانه به همراه پیامک و ایمیل همراه خواهد بود.